Jak Nikon tworzy soczewki okularowe

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak powstają Twoje soczewki okularowe?

Okulary to wyroby wykonywane ręcznie, pojedynczo, aby były dopasowane specjalnie dla Ciebie. Zwłaszcza, jeśli wybierzesz zaawansowane soczewki firmy Nikon, przygotowanie okularów zajmie kilka dni. Soczewki są wykonywane na zamówienie i ze specjalną konstrukcją optyczną stworzoną tylko dla Ciebie.

Od momentu zamówienia do momentu ich otrzymania, soczewki okularowe firmy Nikon przechodzą specjalny proces, aby zapewnić Ci najlepszą jakość i komfort widzenia

  1. Po zbadaniu Twojego wzroku, optyk wysyła informacje do JZO, z danymi o mocach soczewek oraz jak oprawki dopasowane są do Twojej twarzy, ich kształt i rozmiar a także inne parametry, pozwolą jeszcze bardziej spersonalizować Twoje soczewki okularowe.
  2. Po otrzymaniu zamówienia przez JZO, dane są przesyłane do Optical Design Engine firmy Nikon (NODE), optycznego kalkulatora, który znajduje się w Japonii. Ten system komputerowy bierze pod uwagę wszystkie Twoje dane i oblicza powierzchnię optyczną wymaganą dla Twoich oczu.
  3. Te informacje są następnie przesyłane drogą elektroniczną do jednego z laboratoriów firmy Nikon, w którym wytwarzane są soczewki okularowe. Tam precyzyjne narzędzia cyfrowe tworzą Twoje soczewki okularowe, aby pasowały do twoich osobistych parametrów.
  4. Następnie na soczewki nakładane są powłoki, barwienia i utwardzane są w komorach próżniowych, w zależności od tego jakie opcje wybrałeś. Po tym całym procesie soczewki są sprawdzane pod kątem standardów jakości firmy Nikon, pakowane i wysyłane do Twojego optyka.
  5. Po otrzymaniu soczewek, optyk montuje je w Twoich oprawkach, zapewniając najlepsze dopasowanie do Twoich oczu.
  6. Teraz Twoje okulary są gotowe. Twój optyk poinformuje Cię o możliwości odebrania okularów i na miejscu jeszcze raz sprawdzi czy wszystko jest prawidłowo wykonane i dopasowane.

Twoje zindywidualizowane soczewki okularowe łączą ze sobą zalety zaawansowanych technologii – metrologii, transmisji i przetwarzania danych, produkcji cyfrowej, cienkich warstw i lakierów – aby zapewnić najlepszą jakość widzenia.

Soczewki okularowe Nikon posiadają znaczące różnice między sobą, w zależności od Twoich potrzeb.
Odwiedź specjalistę w zakresie optyki widzenia i i zapytaj o najlepsze soczewki dla Ciebie.

Znajdź Salon Optyczny z ofertą Nikon